Sıkça Sorulan Sorular

KIZ YURTLARIMIZ HAKKINDA MERAK EDiLEN HER ŞEY

Sıkça Sorulan Sorular

Uzun yıllardır eğitim camiasına hizmet veren işletmemiz öğrenci odaklı bir yaklaşımı benimser, güvenlik ve temizlik hizmetlerine önem verir.

Fark yaratan yönetim anlayışıyla alanında tecrübeli profesyonellerin yöneticiliğini yaptığı Arya Kız Yurtları olarak amacımız, misafir ettiğimiz öğrencilerimize huzurlu ve güvenli bir ortam sunmaktır. Arya Kız Yurtları kesinlikle başka herhangi bir ticari faaliyette bulunmuyor, yurt hizmetlerine ticari kaygılarla yaklaşmıyor.

Arya Kız Öğrenci Yurtları başka alanlara ek olarak bir de bu alanda şansını deneme hevesiyle yola çıkmış; rezidans, öğrenci evi, öğrenci apartı gibi asılsız isimlerle hiçbir yasal dayanağı olmadan faaliyet gösteren bir işletme değildir.

Aydın Arya Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtları herhangi bir cemaat, vakıf, dernek, siyasi kuruluş vb. ile kesinlikle bir ilişkisi yoktur. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında hizmet veriyoruz.

İki kız öğrenci yurdumuz da 2007 yılında yenilenen deprem ve yangın yönetmeliğinden sonra yapılmıştır, söz konusu yönetmeliğin şartlarını tamamen karşılar ve 2013 yılında güncellenen yangın yönetmeliğinin hükümlerine uygunluğu bakımından ruhsatlandırılmıştır.

Odalarımızın tamamı Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelik ve uygulama yönergelerine uygun olarak düzenlenmiştir. İki binamızda da 1 (bir) ila 4 (dört) kişi arasında değişen, her bütçeye uygun, konforlu ve çeşitli odalar bulunuyor.

Kız Yurtlarımızda verilen her hizmet yurt konaklama ücretine dahildir ve başka bir ücret talep edilmez. Bu hizmetlerin kapsamı şöyledir: kahvaltı; günlük ve haftalık temizlik; çarşaf, nevresim, yastık, yorgan, alez gibi ihtiyaç duyulabilecek malzemelerin temini, bu malzemelerin temizlik şirketlerince haftalık temizliği ve haftalık değişimleri; sıvı el sabunu, tuvalet kâğıdı, bulaşık makinesi deterjanı gibi temizlik ürünlerinin temini; ütü; saç kurutma makinesi; spor salonu; ücretsiz çay ve sair hizmetler. Yurtlarımız kesintisiz sıcak su, ısıtma-soğutma gibi iklimlendirme sistemleri ile donatılmıştır. Tüm bunlara ek olarak, yurtlarımızda konaklayan her öğrenci konaklama süresi boyunca her türlü riske karşı sigortalanır.

Aydın Arya Kız Yurtlarında aktif ve pasif güvenlik uygulamaları bulunuyor. 7 gün 24 saat kadın güvenlik elemanlarıyla devriye tur kontrol sistemi uygulanır, parmak izi okutmalı giriş ve çıkış sistemleri mevcuttur, özel noktalarda sensörlü aydınlatmalar bulunur, riskli bölgelere karşı korunma için jiletli ve hassas teller kullanılır, 7 gün 24 saat kamera kontrolü bulunur ve kayıt sistemleriyle yurt ve çevresi sürekli izlenir, speed dome kameralarla detaylı izleme ve kayıt sağlanır. Güvenlik tedbirleri sürekli güncellenmektedir.

Yurda son giriş saati hafta içi 00:00, hafta sonu 01:00’dır. Daha geç girişler veya gecelik izinler için izin kâğıdı uygulaması vardır. Talep durumunda konaklayan öğrencilerin velilerine bilgi verilmektedir.

Odalarımız öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. Her odada televizyon, çalışma masası ve çalışma lambası, iki kapaklı gardırop, dahili telefon, mini buzdolabı, kitaplık rafı ve bazalı yataklar bulunuyor.

Odanızdaki dahili telefonlardan 0 (sıfır) tuşuna basarak 7 gün 24 saat teknik sorunlarla ilgili destek alabilirsiniz.

Yurtlarımızda 7 gün 24 saat aktif olan etüt salonu, yemekhane, cafe ve spor salonu bulunmaktadır.

Kız yurdumuz da her dairede tam donanımlı mutfaklarımız bulunmaktadır. Bir mutfak 1, 3 veya 4 kişiye hizmet vermektedir. 

4 adet vesikalık fotoğraf, kimlik veya pasaport fotokopisi, adli sicil kaydı, sağlık raporu, öğrenci belgesi.

Ön Kayıt Başvuru Formu

2019-2020 eğitim öğretim yılı konaklama kayıtlarımız ön kayıt başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.